Gazete Ekle - İletişim & İrtibat - Tavsiye Siteler : Bilardo Oyunu - Satranç Oyunları
     Bir yalancının en büyük cezası kimsenin ona ınanmaması değil,onun kimseye inanamamasıdır!!
Gazeteler

Ulusal Gazeteler - Spor Gazeteleri - Ekonomi Gazeteleri - Haber Siteleri - İngilizce Yayınlanan Gazeteler -

Tercüman Gazetesi

Adres : Merkezefendi Mah. Davutpaşa C. No.34 Zeytinburnu / ISTANBUL
Eposta :
Telefon : 0212 449 30 00


Tercüman Gazetesi

Web Sitesi | http://www.tercuman.com.tr

Künye - Yazarlar


Rank : Dünya sıralaması
Link in : Verilen Link SayısıTercüman Gazetesi Hakkında Bilgi
Tercüman (Halka ve Olaylara) Gazetesi

Tercüman bir dönemin muhafazakar, milliyetçi gazetelerinin simge isimlerindendi. 26 Mayıs 1955'te yayın hayatına İstanbul'da başlayan Tercüman'nın ilk genel yayın müdürü Cihad Baban'dır. Halka ve Olaylara Tercüman isminden önce, 10 Ekim 1961 yılına kadar Hadiselere Tercüman adıyla çıkmıştır. Kemal Ilıcak, Ünal Sakman ve Saadettin Çulcu Tercüman Gazetesi'nin kurucularıdır.

İlk dönemlerinde Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Kadircan Kaflı, Rauf Tamer, Tarık Buğra, Yaşar Nabi Nayır, Nazlı Ilıcak, Yavuz Donat, Ahmet Kabaklı gibi güçlü kalemlerin Tercüman Gazetesinde yazdığını söylediğimizde, o dönemlerde ne denli önemli bir marka olduğunu anlatmaya gerek kalmıyor.

Uydurma dil diye tanımladıkları TDK tarafından türetilen yeni kelimelere karşı mücadele eden Tercüman, sağın birleşmesi yönünde yayınlar yapıyor aynı zamanda sola karşı da muhalefet yapıyordu. Bir dönem kitap promosyonları da Tercüman Gazetesi'nin tirajını arttıran bir unsurdu. Günümüzde halen büyüklerimizin evinde "Tercüman" logolu kitapları görebiliyoruz.

1986 yılında bilindik bir isim olan Taha Akyol Tercüman'ın genel yayın müdür oldu. Tercüman için ilk sahibi Kemal Ilıcak'ın ölümü bir dönüm noktasıydı. 1993'te Ilıcak'ın vefatından sonra Tercüman mali bir krize girmiş ve 1994'te Sedat Çolak'a satılmıştır. Sonra oğlu Mehmet Ali Ilıcak 1994 Tercüman'ın isim hakkını tekrar almış ancak girilen yeni bir mali krizde promosyonlarını veremeyince gazetenin isim hakkı Çukurova Holding'e satılmıştır.

Sonra Ilıcaklar'ın Tercüman adında hak talep etmesi işi hukuka taşımış ve mahkeme kararıyla Tercüman 2005 yılında Çukurova Holding'e tescil edilmiştir.


Tercüman Gazetesi Okuyucu Yorumları
tercuman, halka ve olaylara tercuman, tercuman gezetesi, tercuman manşet, tercuman haber, tercuman gazetesi, tercuman yazarlar, tercuman news

Tercüman Gazetesi ile ilgili tepkilerinizi dile getirin, görüşlerinizi paylaşın
Ad Soyad :


Yorumunuz :Tercüman Gazetesi Yazarları18.02.2018 tarihli Tercüman Gazetesi Manşet ve Kapak


    Copyright 2008 - TheGazeteler.com Tüm Gazetelere tek siteden kolayca ulaşın.  Bir rehberden çok daha fazlasını bulacaksınız !!  - 18.02.2018 - 00:30:07

Ulusal Gazeteler - Spor Gazeteleri - Ekonomi Gazeteleri - İngilizce Yayınlanan Gazeteler - Yabancı Gazeteler - İnternet Gazeteleri - İnternet Haber Portalları - Adana Gazeteleri - Adıyaman Gazeteleri - Afyonkarahisar Gazeteleri - Ağrı Gazeteleri - Aksaray Gazeteleri - Amasya Gazeteleri - Ankara Gazeteleri - Antalya Gazeteleri - Ardahan Gazeteleri - Aydın Gazeteleri - Balıkesir Gazeteleri - Bartın Gazeteleri - Batman Gazeteleri - Bayburt Gazeteleri - Bilecik Gazeteleri - Bingöl Gazeteleri - Bitlis Gazeteleri - Bolu Gazeteleri - Burdur Gazeteleri - Bursa Gazeteleri - Çanakkale Gazeteleri - Çankırı Gazeteleri - Çorum Gazeteleri - Denizli Gazeteleri - Diyarbakır Gazeteleri - Düzce Gazeteleri - Edirne Gazeteleri - Elazığ Gazeteleri - Erzincan Gazeteleri - Eskişehir Gazeteleri - Gaziantep Gazeteleri - Giresun Gazeteleri - Gümüşhane Gazeteleri - Hakkari Gazeteleri - Hatay Gazeteleri - Iğdır Gazeteleri - Isparta Gazeteleri - İstanbul Gazeteleri - İzmir Gazeteleri - Kahramanmaraş Gazeteleri - Karabük Gazeteleri - Karaman Gazeteleri - Kars Gazeteleri - Kastamonu Gazeteleri - Kayseri Gazeteleri - Kırıkkale Gazeteleri - Kırşehir Gazeteleri - Kilis Gazeteleri - Kocaeli Gazeteleri - Konya Gazeteleri - Kütahya Gazeteleri - Malatya Gazeteleri - Manisa Gazeteleri - Mardin Gazeteleri - Mersin Gazeteleri - Muğla Gazeteleri - Muş Gazeteleri - Nevşehir Gazeteleri - Niğde Gazeteleri - Ordu Gazeteleri - Osmaniye Gazeteleri - Rize Gazeteleri - Sakarya Gazeteleri - Samsun Gazeteleri - Siirt Gazeteleri - Sinop Gazeteleri - Sivas Gazeteleri - Şanlıurfa Gazeteleri - Tekirdağ Gazeteleri - Tokat Gazeteleri - Trabzon Gazeteleri - Tunceli Gazeteleri - Uşak Gazeteleri - Van Gazeteleri - Yalova Gazeteleri - Yozgat Gazeteleri - Zonguldak Gazeteleri - Artvin Gazeteleri - Erzurum Gazeteleri - Kırklareli Gazeteleri - Şırnak Gazeteleri - Haber Siteleri -