Gazete Ekle - İletişim & İrtibat - Tavsiye Siteler : Bilardo Oyunu - Satranç Oyunları
     Bir yalancının en büyük cezası kimsenin ona ınanmaması değil,onun kimseye inanamamasıdır!!
Gazeteler

Ulusal Gazeteler - Spor Gazeteleri - Ekonomi Gazeteleri - Haber Siteleri - İngilizce Yayınlanan Gazeteler -

Taraf Gazetesi

Adres :
Eposta :
Telefon :


Taraf Gazetesi

Web Sitesi | http://www.taraf.com.tr

Künye - Yazarlar


Rank : Dünya sıralaması
Link in : Verilen Link SayısıTaraf Gazetesi Hakkında Bilgi
Çok yeni bir gazete olmasına rağmen Türk basın tarihine geçmiş, tirajı yüksek olmasa bile, gündem yaratmayı başarmış, tutkuyla bağlananların da, nefret edenlerin de bol olduğu bir gazetedir Taraf.

"Düşünmek taraf olmaktır" sloganına sahip gazete 15 Kasım 2007'de ulusal yayına başlayan bir gazetedir. Merkezi Kadıköy'de bulunan Taraf gazetesinin sahibi Alkım Gazetecilik A.Ş.'dir, gazete merkezi de Alkım'ın Kadıköy'deki kitapevinin üst katıdır.

İlk çıktığı dönemde 1 TL ile satışa sunulmuş, ancak 8 Mart 2008 tarihinde fiyatını 50 kuruşa indirmiştir. Liberal demokrat bir gazete olan Taraf, Ermeni, Yahudi, Sosyalist, başörtülü yazarları bünyesinde barındıran bir gazetedir. Türk basınının bu çok tartışılan gazeteye daha ilk yılında 69'dan fazla dava açılmış, Leipzig Özgürlük ve Medyanın Geleceği Ödülü'nde özgürlük ödülü almıştır. Özgürlük ödülünü almasının sebebi ise: "baskıya rağmen sürdürdüğü cesur habercilik"tir.

Bunun yanında özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hedefi olmuştur gazete, zira Dağlıca - Aktütün baskını haberleri TSK'yı suçlayıcı haberler olmuş. Genelkurmay başkanı'nın sert tepkisine ise "Tehdidi bırak hesap ver" gibi sert bir başlık atmıştır. Bu açıdan, Taraf'ın Genelkurmay Başkanlığı'na karşı şu ana kadar yapılmış en sert haberciliği yaptığını söylenebilir.

Taraf Gazetesi aynı zamanda finansal kaynaklarından ötürü de eleştirilmiş. Gerek diğer gazeteler, gerek Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, gazetenin başka güçler tarafından finanse edildiğini söylemiştir. Bu iddia Taraf Gazetesi tarafından reddedilmiş, ayrıca gazetenin finansal zorluklar çektiğini, "Her taraftan sıkıştırılıyoruz. Zaten ilanlarımız azdı, şimdi en küçük gazeteleri dahi kapsayan ilan ?kampanyalarında? bile Taraf?ın adının üstünü çiziyorlar. Gelirlerimiz çok düşük. Hiçbir para kaynağımız yok. Arkadaşlarımızın maaşlarını ödemekte zorluk çekiyoruz." bu ilanla okuyucularıyla paylaşmıştır. Etyen Mahçupyan, Ahmet Altan, Murat Belge, Leyla İpekçi gibi ünlü kalemlere sahip olan gazetenin genel yayın yönetmenliğini Ahmet Altan yapmaktadır.


Taraf Gazetesi Okuyucu Yorumları
Onur E.
Cesur yayıncılık anlayışından ötürü Taraf gazetesini tebrik ediyorum. Muhabiri Mehmet Baransu'yu da ayrıca tebrik ediyorum.
06.01.2010
zeynel
rasim ozan kütahyalıyı tebrik ediyorum çok güzel konuşuyor
09.02.2010
kübrauluçınar
yeni bi gazete olmanıza
ragmen içerigi ve arastırmalarınızla 10numarasınız köşe yazarlarınız bu ahengi tamamlıyor adeta dile gelmemiş konuları dillendiriyorsunuz ozan kütahyalının yorumlarıyla başarılarınızın devamını dilerim
27.02.2010
taraf, taraf gazetesi, taraf manşet, taraf haber, taraf gazetesi manşetler, taraf gazetesi iletişim, taraf gazetesi yazarlar, taraf son dakika taraf news

Taraf Gazetesi ile ilgili tepkilerinizi dile getirin, görüşlerinizi paylaşın
Ad Soyad :


Yorumunuz :Taraf Gazetesi Yazarları17.2.2019 tarihli Taraf Gazetesi Manşet ve Kapak


    Copyright 2008 - TheGazeteler.com Tüm Gazetelere tek siteden kolayca ulaşın.  Bir rehberden çok daha fazlasını bulacaksınız !!  - 17.2.2019 - 22:05:28

Ulusal Gazeteler - Spor Gazeteleri - Ekonomi Gazeteleri - İngilizce Yayınlanan Gazeteler - Yabancı Gazeteler - İnternet Gazeteleri - İnternet Haber Portalları - Adana Gazeteleri - Adıyaman Gazeteleri - Afyonkarahisar Gazeteleri - Ağrı Gazeteleri - Aksaray Gazeteleri - Amasya Gazeteleri - Ankara Gazeteleri - Antalya Gazeteleri - Ardahan Gazeteleri - Aydın Gazeteleri - Balıkesir Gazeteleri - Bartın Gazeteleri - Batman Gazeteleri - Bayburt Gazeteleri - Bilecik Gazeteleri - Bingöl Gazeteleri - Bitlis Gazeteleri - Bolu Gazeteleri - Burdur Gazeteleri - Bursa Gazeteleri - Çanakkale Gazeteleri - Çankırı Gazeteleri - Çorum Gazeteleri - Denizli Gazeteleri - Diyarbakır Gazeteleri - Düzce Gazeteleri - Edirne Gazeteleri - Elazığ Gazeteleri - Erzincan Gazeteleri - Eskişehir Gazeteleri - Gaziantep Gazeteleri - Giresun Gazeteleri - Gümüşhane Gazeteleri - Hakkari Gazeteleri - Hatay Gazeteleri - Iğdır Gazeteleri - Isparta Gazeteleri - İstanbul Gazeteleri - İzmir Gazeteleri - Kahramanmaraş Gazeteleri - Karabük Gazeteleri - Karaman Gazeteleri - Kars Gazeteleri - Kastamonu Gazeteleri - Kayseri Gazeteleri - Kırıkkale Gazeteleri - Kırşehir Gazeteleri - Kilis Gazeteleri - Kocaeli Gazeteleri - Konya Gazeteleri - Kütahya Gazeteleri - Malatya Gazeteleri - Manisa Gazeteleri - Mardin Gazeteleri - Mersin Gazeteleri - Muğla Gazeteleri - Muş Gazeteleri - Nevşehir Gazeteleri - Niğde Gazeteleri - Ordu Gazeteleri - Osmaniye Gazeteleri - Rize Gazeteleri - Sakarya Gazeteleri - Samsun Gazeteleri - Siirt Gazeteleri - Sinop Gazeteleri - Sivas Gazeteleri - Şanlıurfa Gazeteleri - Tekirdağ Gazeteleri - Tokat Gazeteleri - Trabzon Gazeteleri - Tunceli Gazeteleri - Uşak Gazeteleri - Van Gazeteleri - Yalova Gazeteleri - Yozgat Gazeteleri - Zonguldak Gazeteleri - Artvin Gazeteleri - Erzurum Gazeteleri - Kırklareli Gazeteleri - Şırnak Gazeteleri - Haber Siteleri -