Gazete Ekle - İletişim & İrtibat - Tavsiye Siteler : Bilardo Oyunu - Satranç Oyunları
     Bir yalancının en büyük cezası kimsenin ona ınanmaması değil,onun kimseye inanamamasıdır!!
Gazeteler

Ulusal Gazeteler - Spor Gazeteleri - Ekonomi Gazeteleri - Haber Siteleri - İngilizce Yayınlanan Gazeteler -

Milli Gazete

Adres : Millî Gazete Tesisleri Cemal Ulusoy Cad. No: 38/A (34620) BAHÇELİEVLER / İSTANBUL
Eposta : milli@milligazete.com.tr
Telefon : 0212 697 10 00


Milli Gazete

Web Sitesi | http://www.milligazete.com.tr

Künye - Yazarlar


Rank : Dünya sıralaması
Link in : Verilen Link SayısıMilli Gazete Hakkında Bilgi
Kamoyu tarafından, "Refah Partisi"nin, Refah Partisi kapanınca, "Fazilet Partisi"nin, Fazilet Partisi de kapanınca, "Saadet Partisi"nin gazetesi olarak bilinen Milli Gazete 12 Ocak 1973 yılında kurulmuştur. Cağaloğlu'nda kiralık bir binada yayına başlamıştır Milli Gazete, 1978 yılında topkapıda kendi tesislerini kurana kadar... 1999 yılında ise Sefaköy'deki şimdiki tesislerine taşınmış ve 40.000 metrekarelik bir arazi üzerine kurulmuş tesiste yayın hayatını devam ettirmektedir.

"Hak Geldi, Batıl Zail oldu" sloganını logosunun üzerine yerleştirmiş Milli gazete, "Önce Ahlak ve Maneviyat" ilkesine dayanarak gazetecilik yapan Milli Gazete'nin görüşü "Milli Görüş" olarak adlandırılmaktadır. Görüşün uzun dönem liderliğini yapmış ve halen manevi lideri olan Necmettin Erbakan'ın gazete için sembolik bir anlamı vardır. Refah Partisi'nin birinci olduğu seçimde attığı "Elhamdüllillah" manşeti, tarihe geçmiş manşetlerden birisidir.

Sloganından da anlaşılacağı gibi muhafazakar bir çizgi de yayınını sürdürmektedir. Ancak Bugün, Zaman gibi muhafazakar demokrat gazetelerin aksine farklı görüşlerden kalemlere sayfalarında pek yer vermemektedir.

Afet Ilgaz, Mehmet Talu, Osman Toprak, Prof. Dr. Atif Ersoy gibi kalemleri bünyesinde barındıran Milli Gazete, günlük 20 sayfa olarak çıkmaktadır, tirajı 50.000 civarındadır.


Milli Gazete Okuyucu Yorumları
ŞEHMUS PALA
FEODALLEŞEN DEVLET YÖNETİMİ

Güneydoğuluyum, 365 dönüm kuru ama verimli arazim bulunmaktadır, bu araziyi imkansızlıklar nedeniyle değerlendiremedim. Traktörüm, tarım makinem ve ekim imkanlarım olmadığından 21. Y.Y. girdiğimiz şu günlerde birbirine bağladığım iki cılız eşekle sürebildiğim kadar sürmekteyim, işlemekteyim.
Diyeceksiniz ki, neden kredi çekip de bir traktör almıyorsun, krediler için kefiller lazım, geçim sıkıntısının dorukta olduğu bugünlerde kefaletlere artık kimsenin rağbet etmediği bilinmektedir. Yani kredi çekip bir traktöre kavuşmamın imkanı yoktur.
Bölgemiz sorunları ülke gündemine defalarca geldi, cumhuriyetin ilk yıllarında toprak reformu olarak değerlendirildi ki bu doğruydu; ardından “Kürt Sorunu” oldu derken Demokratik Açılım ve nihayetin de Milli Birlik Projesi olarak adlandırıldı.
Sorunun esasında feodal yapı var esasta, toprak ağalığı, siyasi ağalık, parababalığı ve nihayetinde de aşiret ağalığı. Bölgenin sorununu (Demokratik Açılım) çözeceğiz diyenler halkın kendi emeği ile boğazına gidecek lokmayı düşünmekten uzaklar, Kürtçe şarkı söyleyecekmişim, daha çok demokrat olacakmışım bunlar benim toprağımın işlenmesine ne tür bir katkı sağlayacak izahını yapsınlar.
Duyduk ki bu “Demokratik Açılım” paketinin içinde yığınlarca teşvik var, bu teşvikleri alabilmek için ise 250.000 (eski para ile 250 milyar) liranın cebinizde olması gerekir. Toprak sahibi yoksul bir insanın toprağını tesisleştirmesi veya buna teşvik alarak bunu üretime dönüştürmesi imkansızdır. Parası olmayan bir insan hiçbir şekilde bu teşvikin gereklerini yerine getiremez. Yani benim toprağım hiçbir zaman üretime elimdeyken dönüşmeyecek, yarın öbür gün para ağaları gelip açlığımızdan dolayı bu toprağımızı da yok pahasına açlığımızı fırsat bilerek kapmaya çalışacaklar ve nihayetinde kapacaklar.
Açılımlar, teşvikler her şey ama her şey sadece parası olana hitap eder. Bölgenin zaten feodal yapısı büyük sorun bu uygulamalar da zengini çok daha zengin yoksulu ise açlık ve sefalete mahkum edecektir. Özallı yıllardan günümüze hangi teşvikten bölgenin yoksullu toprak sahipleri yararlanabilmiştir. Var olan toprağımızı sürme ve işleme için gerekli tüm olanaklar elimizden alınmış, bu olanaklar parası olana sağlanmıştır. Bugün yaşadığım bölgede, beldede kimliği belirsiz insanlar yokluk ve yoksulluktan ekemediğimiz topraklarımızı satın almaktadır. Gelir getirsin getirmesin tek varlığımız bu arazilerimizi de ellerimizden almaya çalışmaktadırlar.
Büyük ve karanlık güçlerin bir oyunu olsa gerek; gübre fiyatları yüksek, mazot yüksek, traktör pahalı, yani toprağımızı işlememiz için her girişim yapılmış, bizler de gözden çıkaracağımız toprağımızı birilerine yok pahasına satacağız, sattıktan sonra da köleliğe doğru yol almaya başlayacağız.
Derdimizi anlatmak için gittiğimiz valiliklerin ve kaymakamlıkların kapılarından girmemiz mümkün olamamaktadır. Müteahhitler, siyasi partiler, kodamanlar valinin kaymakamın odalarına girip saatlerce beklemektedir. Sıra bize geldiğinde mesai zaten çoktan bitmiş oluyor, haftalarca bu kapılarda bekletiliyoruz. GÜNEYDOĞULU OLARAK SORUNUMUZ İŞTE BU.
Sonuç olarak; elinde geçimini sağlayacak kadar toprağı olanlara destek gerekli, aksi taktirde Toprak Reformunu 80 yıldır tartışan devlet tüm toprakları ağalaştıracaktır, hatta holdingleştirecektir. Çünkü topraklarımızı yok pahasına elimizden alanlar halkın elinde kalan toprak parçalarını da ağalık düzenin emrine daha da sunmaktadır.

Şehmus PALA
SÖĞÜTLÜ BELDESİ MİDYAT MARDİN
TEL :0537 717 96 37

20.01.2010
MURAT KOZ
MİLLİ GAZETENİN YAZAR KADROSUNUN GENİŞLETİLMESİNİ VE MİLLİ GAZETE BÜNYESİNDE (HABERVAKTİM.COM GİBİ ) BİR İNTERNET SİTESİNİN YAYIN HAYATINA BAŞLAMASINI BEKLİYOR TEŞEKKÜR EDİYORUM
12.03.2010
milli,milligazete, milli gazete, milli gazete haber, milli gazete manşet, milli gazete yazarlar, milli gazete news, milli news

Milli Gazete ile ilgili tepkilerinizi dile getirin, görüşlerinizi paylaşın
Ad Soyad :


Yorumunuz :Milli Gazete Yazarları20.3.2019 tarihli Milli Gazete Manşet ve Kapak


    Copyright 2008 - TheGazeteler.com Tüm Gazetelere tek siteden kolayca ulaşın.  Bir rehberden çok daha fazlasını bulacaksınız !!  - 20.3.2019 - 04:55:36

Ulusal Gazeteler - Spor Gazeteleri - Ekonomi Gazeteleri - İngilizce Yayınlanan Gazeteler - Yabancı Gazeteler - İnternet Gazeteleri - İnternet Haber Portalları - Adana Gazeteleri - Adıyaman Gazeteleri - Afyonkarahisar Gazeteleri - Ağrı Gazeteleri - Aksaray Gazeteleri - Amasya Gazeteleri - Ankara Gazeteleri - Antalya Gazeteleri - Ardahan Gazeteleri - Aydın Gazeteleri - Balıkesir Gazeteleri - Bartın Gazeteleri - Batman Gazeteleri - Bayburt Gazeteleri - Bilecik Gazeteleri - Bingöl Gazeteleri - Bitlis Gazeteleri - Bolu Gazeteleri - Burdur Gazeteleri - Bursa Gazeteleri - Çanakkale Gazeteleri - Çankırı Gazeteleri - Çorum Gazeteleri - Denizli Gazeteleri - Diyarbakır Gazeteleri - Düzce Gazeteleri - Edirne Gazeteleri - Elazığ Gazeteleri - Erzincan Gazeteleri - Eskişehir Gazeteleri - Gaziantep Gazeteleri - Giresun Gazeteleri - Gümüşhane Gazeteleri - Hakkari Gazeteleri - Hatay Gazeteleri - Iğdır Gazeteleri - Isparta Gazeteleri - İstanbul Gazeteleri - İzmir Gazeteleri - Kahramanmaraş Gazeteleri - Karabük Gazeteleri - Karaman Gazeteleri - Kars Gazeteleri - Kastamonu Gazeteleri - Kayseri Gazeteleri - Kırıkkale Gazeteleri - Kırşehir Gazeteleri - Kilis Gazeteleri - Kocaeli Gazeteleri - Konya Gazeteleri - Kütahya Gazeteleri - Malatya Gazeteleri - Manisa Gazeteleri - Mardin Gazeteleri - Mersin Gazeteleri - Muğla Gazeteleri - Muş Gazeteleri - Nevşehir Gazeteleri - Niğde Gazeteleri - Ordu Gazeteleri - Osmaniye Gazeteleri - Rize Gazeteleri - Sakarya Gazeteleri - Samsun Gazeteleri - Siirt Gazeteleri - Sinop Gazeteleri - Sivas Gazeteleri - Şanlıurfa Gazeteleri - Tekirdağ Gazeteleri - Tokat Gazeteleri - Trabzon Gazeteleri - Tunceli Gazeteleri - Uşak Gazeteleri - Van Gazeteleri - Yalova Gazeteleri - Yozgat Gazeteleri - Zonguldak Gazeteleri - Artvin Gazeteleri - Erzurum Gazeteleri - Kırklareli Gazeteleri - Şırnak Gazeteleri - Haber Siteleri -